sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-residental-lights

Osvetlenie jedálne

a kuchyne

Osvetlenie kuchyne by malo spĺňať vysoké nároky na zrakovú činnosť. Pre bezpečnú prácu spojenú s prípravou pokrmov je nevyhnutné dostatočné osvetlenie.

Ideálnym riešením pri osvetlení pracovnej plochy a kuchynskej linky je využitie svetelných profilov umiestnených pod kuchynskú linku. Tie sú vďaka kvalitnému difúznemu optickému krytu bezpečné a poskytujú dostatok rozptýleného, mäkkého svetla. Výhodou profilov je možnosť zvoliť si potrebnú dĺžku, svetelný zdroj i veľkosť produktu. Pre osvetlenie pracovných plôch neodporúčame bodové svietidlá. Ich svetlo spôsobuje v priestore veľké kontrasty jasov a svojou dramatickosťou unavuje oči. Rovnako ako v iných miestnostiach, aj tu musíme pri návrhu osvetlenia myslieť na celý priestor, farbu stien, kuchynskej linky a ďalšie aspekty.

Osvetlenie linky doplníme o centrálne, stropné svietidlá. Aj u týchto svietidiel preferujeme mäkké, rozptýlené svetlo. Vyberať môžeme stropné svietidlá prisadené alebo zápustné. Pre dotvorenie príjemnej atmosféry pri jedálenskom stole zvoľte závesné svietidlá s vhodným tienidlom, ktoré môže byť nepriesvitné alebo polopriesvitné. Vzhľadom k tomu, že sa závesné svietidlá nad stolom dostávajú do zorného poľa sediaceho človeka, neodporúčame použitie priepustného tienidla (číre sklo), ktoré môže nepríjemne oslňovať.