sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-residental-lights

Osvetlenie obývacej

izby

Obývacia izba je najuniverzálnejší priestor pre rôzne typy činností. Osvetlenie je jediným prostriedkom pre jednoduchú zmenu charakteru priestoru.

Pre celkové osvetlenie voľte rovnomerné, mäkké, neutrálne osvetlenie. Napríklad stropné prisadené alebo zápustné svietidlá s difúzorom pre nepriame rozptýlené svetlo. Vhodným doplnením celkového osvetlenia sú reflektorové svietidlá, ktoré sú schopné osvetliť iba časť priestoru, a tým ho vyčleniť z celku. Výsledkom je intímne osvetlenie. Ďalším možným doplnením difúzneho osvetlenia sú nástenné svietidlá pre priame / nepriame osvetlenie. Svetlo odrazené od stropu a stien sa rozptýli do priestoru.

Tento charakter osvetlenia Vám zaistia svetelné profily. Výhodou je ich variabilita a čistý dizajn, ktorý ničím neruší a stáva sa súčasťou daného priestoru. Nástenné svietidlá s užším uhlom vyžarovania v smere nahor i nadol vytvárajú dramatické, akcentové osvetlenie, ktoré dodá priestoru atmosféru. Finálnym doplnením obývacej izby sú stojacie lampy, ktoré by mali poskytnúť dostatok mäkkého, rozptýleného svetla. Odporúčame stojace lampy so stmievačom pre možnosť voľby intenzity osvetlenia.