sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-commercial-lights

Osvetlenie

hotelov

Vstupná hala je prvým priestorom, do ktorého v hoteli vojdeme. Okrem základnej hladiny osvetlenia, ktorá musí byť zabezpečená v súlade s normou, nie sú na architektov z hľadiska osvetlenia kladené žiadne obmedzenia. Môžu tak kombinovať svetlo s ostatnými prvkami interiéru.

Ideálnym riešením je použitie riadiaceho systému osvetlenia, vďaka ktorému nielen meníme svetelné scény, intenzitu či farbu svetla v priebehu celého dňa a noci, ale zároveň ušetríme náklady za energiu. Chodby a schodiská musia opäť zodpovedať prísnym požiadavkám noriem. Okrem zabezpečenia minimálnej hladiny osvetlenia a núdzového osvetlenia je tiež nutné brať ohľad na celkovú prevádzku. Najlepším býva kombinácia nepretržitého minimálneho osvetlenia úspornými zdrojmi, akými sú LED alebo žiarivky, ktoré dopĺňajú výkonnejšie svietidlá rozsvecujúce sa v prípade potreby. Impulzom pre ich rozsvietenie môže byť pohyb osôb zachytený snímačom.Osvetlenie izby by malo byť riešené s ohľadom na čo najväčšiu svetelnú pohodu a variabilitu. Okrem hlavného osvetlenia izby, ktoré nemusia byť riešené len centrálnym stropným svietidlom, sú izby vybavené svietidlami pre čítanie.

Centrálne osvetlenie môže byť tvorené výkonnými a zároveň úspornými nástennými svietidlami, ktoré môžu svietiť nepriamo odrazom od stien a stropu. Trendom sú nástenné svietidlá, ktoré môžu byť zabudovaná do čela postele a stávajú sa tak neoddeliteľnou súčasťou koncepcie interiéru. Osvetlenie pri zrkadle v kúpeľni by malo byť hlavne výkonné a rozptýlené. Tým zabezpečíme dostatočné a kvalitné osvetlenie tváre. Stropné osvetlenie potom navrhujeme tak, aby nás neoslňovalo pri prípadnej relaxácii vo vani. Voľba svietidiel je tiež závislá na mieste ich inštalácie. V niektorých zónach kúpeľne je nevyhnutne nutné použiť svietidlá na nízke napätie alebo s vyšším krytím.