sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Dom s laboratóriom

v Litomyšli

Mestský dom v historickej zástavbe Litomyšli bol pod vedením Molo architektov adaptovaný na súkromný podkrovný byt spolumajiteľky a zdravotnícke zariadenie so zameraním na cytologické rozbory. Vďaka tejto kombinácii je dom využívaný po celý deň.

Hlavný obytný priestor súkromnej podkrovnej časti domu je osvetlený závesným svietidlom Supernova, ktoré poskytuje rovnomerné osvetlenie celej miestnosti so šikminami. Doplnené je o pútavé závesné svietidlo Nice2C. Optimálne osvetlenie kuchynskej linky je zaistené žiarivkovým profilom Uniline. Pre osvetlenie kúpeľne, spálne i šatne sú použité prisadené svietidlá Random.

Záhrada je symbolom citlivého prepojenia firemného a privátneho. Pre terasu priliehajúcu k záhrade architekti zvolili nástenné svietidlá Nox a prisadené svietidlá Boxy.

Pre osvetlenie kancelárie bolo zvolené prisadené svietidlo Supernova 95. Spoločný odpočinkový priestor s kuchynkou je osvetlený závesným svietidlom Nobody 200. U tohto svetelného profilu môžete voliť medzi nepriamym osvetlením odrážajúcim sa od stropu poskytujúcim mäkké, rozptýlené svetlo, alebo priamym osvetlením za použitia bodových svietidiel, vytvárajúcich akcent a dramatickú atmosféru. Doplnením sú nástenné svietidlá Spatio W vytvárajúce zaujímavý svetelný efekt na stene.

Osvetlenie komunikačných priestorov domu je zabezpečené nástennými svietidlami T-Flor, LED pásikmi a nástenným dekoratívnym svietidlom Vision.

Architekt: Pavel Griz, Karel Šrámek, Patrik Zamazal - Molo architekti