sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Renovovaná

rodinná vila

Kompletná renovácia rodinného domu vniesla do interiéru veľké množstvo prirodzeného denného svetla. Napriek tomu tu architekti premyslene pracovali s osvetlením, ktoré perfektne korešponduje s priestorom a nezabúda akcentovať typické povrchy použité v realizácii.

Presklená severná stena

Moderný dom s členitou fasádou nahradil pôvodný príbytok mladej rodiny na predmestí Melbourne. Pôdorys nového domu vychádza z tvaru písmena U obmývajúceho vonkajší bazén ako srdce stavby. Bohato presklená severne orientovaná fasáda vniesla do interiéru veľké množstvo denného svetla, ktoré prúdi do otvorených obývacích priestorov, vstupnej haly a ďalších obytných místností.

Synonymom tvorby štúdia Mckimm, autorov stavby, je kombinácia betónových, tehlových a drevených povrchov, použitých v precíznom spracovaní s odlišnými textúrami. Moderný a súčasný dizajn vtiskávají domu charakter a vytvárajú harmonické prostredie k životu.

Osvetlenie s ohľadom na textúry aj interiér

Svetelný koncept bolo potrebné vyladiť tak, aby podčiarkoval charakter domu a dizajn priestoru. Otvorená dispozícia s veľkými presklenými plochami dovoľuje svetlu prúdiť voľne priestorom, preto bolo výnimočne dôležité priestor zvolenými svietidlami nepresvetliť. Svetlá v projekte boli vyberané s ohľadom na akcentovanie kamenných, drevených, kovových a betónových povrchov, ktoré hrajú v priestore významnú úlohu. Nároky na dizajn svietidiel potom určili ich tvar a celkové poňatie - moderný vzhľad a súčasný dojem.

V projekte tak nájdeme výrazné kruhové svietidlá Super-Oh! vytvárajúce neprehliadnuteľný akcent v jedálnom priestore. Nenápadné, ale veľmi výkonné, zápustné svietidlo Supernova, ktoré na strope takmer nie je vidieť, napriek tomu dokáže dokonale osvietiť celý spoločenský priestor. Výraznejšie kúsky potom v interiéri dopĺňajú skromnejšie, avšak rovnako tak výkonné reflektory You-Turn. Vonkajšiu fasádu potom osvetľujú tvarovo jednoduché prisadené valčeky Ultra X.