sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Sídlo developerskej

firmy v duchu ekológie

Spoločnosť Alheemouw, developer pôsobiaca prevažne na belgickom trhu, sa rozhodla vystavať svoje nové sídlo v duchu šetrnosti k životnému prostrediu, ktorá je jej vlastná. Stavbou, navrhnutou štúdiom B2Ai, chceli predviesť svoju technologickú a konštrukčnú vyspelosť, ktorou vynikajú.

Moderná transparentné budova, v ktorej prevažuje sklo, betón a hliník, je usadená do vidieckej rezidenčnej zástavby v západnom Flámsku. Kruhová stavba nedefinuje tradičným spôsobom prednú a zadnú časť budovy, namiesto toho ide o kompaktné teleso s kruhovým pôdorysom a zdvojeným plášťom. Dvojvrstvový vonkajší plášť budovy je tvorený priehľadnou vrstvou zo sklenených výplní a schránkou z medených vertikálnych panelov. Tie plnia čiastočne funkciu slnečnej clony, naplno potom demonštrujú technologickú náročnosť na realizáciu stavby. Vnútorné átrium stavby je rovnako ako vonkajší plášť kompletne presklené, čo interiér maximálne presvetľuje denným svetlom a zároveň dáva ľuďom v budove čo možno najvyšší kontakt s okolitým svetom.

Interiér budovy je prevedený v neutrálnych tónoch bielej, šedej a čiernej. Biele sú steny, stierkované podlahy aj väčšina nábytku, šedú farbu zastupuje strop z pohľadového betónu, čierne akcenty predstavujú svietidlá, okenné rámy a vybrané drevené steny. Otvorený pracovný priestor rozdeľujú iba priečky z číreho skla, vďaka čomu je celý priestor budovy vizuálne čitateľný a prehľadný.

Väčšinu budovy tvoria kancelárske priestory, architekti tak kládli veľký dôraz na svetelnú stránku projektu. S jej návrhom sa obrátili na spoločnosť Delta Light, ktoré navrhla ako hlavné svietidlá dvojicu svetelných profilov Streamliner a Femtoline. Prisadené k stropu a stenám a zápustné, vložené do dreveného rebrovania na stenách. Všetky profily do projektu boli vyrobené na zákazku, ich prevedenie, dĺžka, svetelné zdroje a ďalšie špecifikácie vznikli presne podľa požiadaviek architektov a nárokov priestoru. Pre celodennú prácu bolo potrebné zabezpečiť kvalitné, rozptýlené svetlo, ktoré spĺňa požadovanú intenzitu a ďalšie parametre podľa príslušných noriem. To zabezpečili práve profily umiestnené nad každým pracovným stolom. Doplnili ich prisadené stropné reflektory You-Turn On.

Viac informácií o projekte nájdete tu.