sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Podkrovný byt

na Vinohradoch

Najvyššie poschodie kompletne zrenovovaného činžiaku na pražských Vinohradoch ukrýva novo zrekonštruovaný mezonetový byt. Celková premena pôdneho priestoru na moderný byt rešpektuje pôvodné drevené trámy a urobila z nich dominantu priestoru. Autorom rekonštrukcie je MgA. Jiří Soukup.

Svetelný profil ukrytý medzi drevenými trámami

Priestrannej obývacej izbe s kuchyňou a jedálňou dominujú práve staré drevené trámy, ktoré poslúžili ako originálny prvok ukrývajúci vodiace svetelné profily. Streamliner 70 S je v tomto prípade umiestnený medzi dvoma trámami a svojou spodnou zložkou osvetľuje jedálenský stôl, hornou zložkou potom šikminu stropu, čím odrazom spätne presvetľuje miestnosť. Obe zložky sú ovládateľné oddelene a tiež stmievateľné.

Viaczložkové profily osvetlia celú obývaciu izbu

Ultratenký zápustný profil Splitline 16 kopíruje líniu dreveného trámu na šikmom strope. Obsahuje rôzne zložky osvetlenia - 2 lineárne LED moduly, samostatne poskytujúce rozptýlené svetlo v priestore obývačky a kuchyne a k nim 4 malé reflektory Microspy pridávajúce akcent dramatického osvetlenie. Všetky zložky tohto profilu sú ovládateľné samostatne a takisto stmievateľné.

Kvalitné svetlo na prípravu jedla

Pracovnú plochu kuchynskej linky dokonale osvetľuje profil Femtoline 25 T, vďaka ktorému je dobre vidieť na prípravu jedál. Zložku celkového osvetlenia zabezpečuje LED modul v profile Splitline 16. Nepriame, orientačné osvetlenie kuchyne zabezpečuje LED pásik umiestnený pod spodnými skrinkami v celej dĺžke kuchyne.

Geometrické svietidlá na chodbách

Chodby a schodiská zhodne osvetľujú prisadené kruhové svietidlá Super-Oh! XS, ktoré poskytujú celkové rozptýlené svetlo, objavujú sa súčasne na chodbách v spodnom aj hornom poschodí bytu. Doplnené sú väčším a výkonnejším svietidlom Supernova Flat s detailom drobného odskočenia svietidla od stropu v centrálnom vstupnom priestore. Opäť i teraz sú všetky svietidlá stmievateľná.

Kúpeľňa a kvalitné svetlo nad zrkadlom

Celkové osvetlenie kúpeľne a toalety zaisťujú stropné zápustné svietidlá Diro GT LED, poskytujúce rozptýlené svetlo. Nad zrkadlom je potom umiestnený svetelný profil Femtoline TP Wall, vďaka ktorému je tiež osobné hygiena kvalitne osvetlená.

Terasa nad mestom

V hornom poschodí bytu nadväzuje na malú chodbu pokojná súkromná terasa v úrovni striech okolitých domov. Kryté sedenie osvetľuje dvojica zápustných stropných svetiel Carree X, umiestnených v presahu strechy.

Najnovšia technológia

Všetky svietidlá v byte je možné ovládať bezdrôtovo pomocou aplikácie v mobilnom telefóne. Dôraz bol kladený aj na to, aby svietidlá v byte boli stmievateľné a umožnili tak majiteľom nastavenie práve takej intenzity a atmosféry, akú práve potrebujú.