sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Ideálne osvetlený

byt v Prahe

Jednoducho, funkčne a moderne zariadený byt v Prahe je ukážkou, ako by mal byť interiér ideálne osvetlený. Nájdete tu všetky typy osvetlenia od celkového, cez pracovné, akcentačné až po náladové. Preskúmajte, ako zásadne sa mení prostredie a jeho atmosféra, pri rozdielnom osvetlení.

Pracovné vs. ambientné osvetlenie kuchyne a jedálne

Kuchyňa a jedálenský kút ponúka hneď niekoľko scén osvetlenia. Pomocou rôznych typov svietidiel je možné v priestore kuchyne a jedálne docieliť kvalitného osvetlenia na prácu i ambientného osvetlenia vhodného pre pokojné večerné posedenie. Priestor celkovo osvetľuje centrálne stropné svietidlo Supernova s priemerom 65 cm polozapustené do konštrukcie stropu. Výkonné svietidlo zaplaví priestor kvalitným svetlom vhodným pre prácu. Kuchynská linka má navyše pod hornými skrinkami umiestnené LED pásiky zvyšujúce komfort pri práci v kuchyni. Pod rukami tak nevznikajú žiadne nepríjemné tiene. LED pásik je navyše aj pod spodnými kuchynskými skriňami. Funguje ako večerné orientačné a náladové osvetlenie. Okrúhly jedálenský stôl osvetľuje dizajnové závesné svietidlo Ginger z produkcie Marset, ktoré dodala spoločnosť Light Works. Svietidlá z tejto kolekcie sa ďalej prelínajú celým bytom ako spojovací prvok.

Náladové i dramatické osvetlenie obývačky

Rovnako v obývacej izbe nájdeme niekoľko typov osvetlenia, v závislosti na nálade a atmosfére, ktorú tu chceme vytvoriť. Centrálne osvetlenie opäť zaisťuje Supernova 65. V podhľade sú potom zapustené stropné svietidlá Reo Ok s technológiou Soft Dim. Táto technológia mení chromatičnosť svetla pri stmievanie tak, že imituje zapadajúce slnko. Teda čím slabšie svetlo, tým teplejšie. Tieto "bodovky", ako sa im tiež často hovorí, dramaticky osvetľujú blízku stenu a vstavanú skriňu s nikami. Dekoratívne a zároveň náladovú stránku osvetlenie v obývacej izbe zaisťuje dvojica lámp z kolekcie Ginger - stojaca lampa a malá stolová lampička. Otvorené schodisko funkčne osvetľujú reflektory MidiSpy.

Spálne, šatňa a kúpeľňa

Ak vystúpime po schodisku do horného poschodia bytu vstúpime do jednoducho zariadenej chodby, ktorá slúži zároveň ako šatňa. Celú jednu stenu vypĺňajú vysoké vstavané skrine. K celkovému osvetleniu chodby, pri ktorom je perfektne vidieť aj do skriní, slúži svetelný profil Microline 40+ od Delta Light. Difúzne svietiace linka v dĺžke celej chodby kvalitne osvetlí celý priestor. Pre večerné orientáciu v chodbe, kedy nie je potrebné príliš veľa svetla slúžia zápustné nástenné svetlá Logic Mini. Rovnaké nájdeme tiež v kúpeľni, kde postačí pre večernú alebo rannú orientáciu v priestore. A pre kompletnú hygienu, kedy je potrebné v kúpeľni dobre vidieť slúži svetelný profil Bega 50143.1, umiestnený nad zrkadlom v plnej dĺžke miestnosti. Spálňa, ako miesto odpočinku, potom už nepotrebuje príliš veľa svetla. Centrálne svietidlo Pitch s priemerom 45 cm na strope zaisťuje kvalitné celkové osvetlenie. Na čítanie a zároveň ako dekoratívne svetlá slúžia svietidlá Ginger od Marset, netradične zavesená od stropu vedľa postele. V detskej izbe je potom osvetlenie riešené obdobne ako v spálni. Centrálne svietidlo je doplnené o stolnú lampu a lampičku na čítanie.