sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Rezidencia v projekte

V-Tower

Unikátny pražský rezidenčný projekt V-Tower s charakteristickým vzhľadom a jedinečnými výhľadmi ukrýva interiér navrhnutý štúdiom OOOOX.

Interiér bytu prezrádza, čím sú architekti zo štúdia OOOOX preslávení. Radka Valová a jej kolegovia si pevne držia svoj rukopis a robia veci skrátka po svojom. Pýchou ich interiérov býva špičkové vybavenie v neutrálnom ladení, priznané betónové povrchy v kombinácii s ďalšími starostlivo vybranými materiálmi a zariadením.

Vo svojich projektoch nás architekti z OOOOX pravidelne oslovujú pri riešení osvetlenia. V rezidencii V-Tower sa celkové osvetlenie bytu riešilo jednotne, zápustnými svietidlami Spy s detailom bezrámečkového uloženia do konštrukcie stropu. V celom byte tvorí hlavnú zložku svetla a vďaka svojmu minimalistickému vzhľadu na seba príliš neupozorňujú, naopak podčiarkujú tvar dekoratívnejších svietidiel v byte. Hlavnými atribútmi rodiny svietidiel Spy, jednej z najvšestrannejších v portfóliu Delta Light, sú minimalizmus, funkčnosť a univerzálnosť. Vďaka tomu dokážu svietidlá Spy osvetliť rozličné prostredia a situácie, žiadajúce si celkové, akcentačné alebo dramatické osvetlenie.

Foto: Vladimír Kiva Novotný