sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Rezidencia

Smrková

Kompletnej rekonštrukcie rodinného domu sa ujalo štúdio OOOOX .. Architekti Radka Valová s Petrom Vlachom tu vytvorili nadčasový priestor, ktorý ako čisté plátno prijme rozličné umelecké predmety majiteľov domu.

Koncepcia neutrálneho priestoru

Dominujúcim prvkom domu je totiž umelecká zbierka majiteľov. Interiér predstavuje neutrálny galerijný priestor, na ktorom umelecké diela vynikajú. Prevažujúcou farbou interiéru je tak sivá, objavujúca sa v mnohých odtieňoch. Šedé tóny dopĺňa dubové drevo s katrovaným povrchom, ktoré prechádza z nábytku v spodnom podlaží na podlahu v hornom poschodí. Vybrané steny oživuje potlač na stierke, kúpeľne potom obklady s dekorom. Signifikantným prvkom autorského štúdia je čierna lakovaná oceľ prítomná na väčšine doplnkov.

Osvetlenie v minimalistickom poňatí

Neutrálneho ladenia interiéru sa architekti držali tiež pri výbere osvetlenia. Prevládajú tak minimalistické svietidlá z portfólia belgického výrobcu Delta Light. Celým interiérom jednotne prechádza séria svietidiel Tweeter, tieto všestranné stropné svietidlá zaisťujú celkové osvetlenie väčšiny miestností. Objavujú sa tu hneď v niekoľkých variantoch - ako prisadené, zápustné, jednoduché aj zdvojené svietidlá. Kuchynskému priestoru dominuje centrálne svietidlo Supernova, ktoré kvalitne osvetľuje celú pracovnú plochu kuchyne. V kúpeľniach nájdeme zápustné svietidlá Diro GT a priestor šatne podčiarkujú svetelné profily Microline 40+, extravagantne umiestnené vzájomne na diagonálu.

Foto: Vladimír Kiva Novotný