sortiment výrobkov
na stránkách výrobcu
sortiment výrobků
na stránkách výrobce
title-image-reference

Minimalistický byt

v Prahe

Byt v pražskej novostavbe je vizitkou štúdia OOOOX. Autori projektu, Radka a Jakub Valovi, sami o sebe hovoria, ako o sadistoch interiérového dizajnu. V bytovom projekte Na Márne vytvorili nadčasový, minimalistický interiér, v ktorom je jasne čitateľný ich rukopis s dôrazom na mieru vyrobených prvkov a premysleným osvetlením prevažne od firmy Delta Light.

K návrhu interiéru sa manželia Valovi dostali v pravú chvíľu, čo im dovolilo zasahovať aj do dispozície bytu a výberu povrchov. Surové materiály, toľko typické pre ich tvorbu, tu zastupujú betónové stierky na stenách i na celej kuchynskej zostave. Pýchou bytu sú potom na mieru vyrábané kusy nábytku podľa autorského návrhu architektov. Na zákazku je riešené takmer všetko vybavenie bytu, ktorého najlepšou ukážkou je originálny jedálenský stôl alebo kuchynský ostrovček.

"V návrhu si všeobecne veľa hráme so svietidlami. Cieľom je vytvoriť možnosť viac atmosfér v priestore, "hovorí Radka Valová zo štúdia OOOOX. Charakteristickým prvkom obývacieho priestoru je čierne kruhové svietidlo Super-Oh! Jeho drobné LED zdroje smerujú priamo na sedaciu súpravu a konferenčný stolík. Doplnené je nenápadnými bielymi reflektormi Boxy. Atmosféru v obývacej izbe potom dokresľujú LED pásiky vo vstavanom nábytku - knižniciach, policiach, šatníkových skriniach a nikách - emitujúce nepriame svetlo a zdôrazňujúce línie nábytku.

Pracovný priestor nad kuchynskou linkou osvetľuje minimalistický zavesený svetelný profil Microline v dĺžke 3 metrov. Je zdrojom kvalitného difúzneho svetla vhodného pre prácu. Jeho jednoduchý a ľahko čitateľný tvar korešponduje s tvarovou čistotou kuchyne, čierna farba podčiarkuje jej ladenie.

V spálni a súkromných priestoroch bytu prevládajú nenápadná stropné zápustné svietidlá Diro a Mini Spy. V čalúnených čelách postelí sú zabudované čierne lampičky na čítanie Ledtube od firmy Light Works.